FyzWeb  články
Science on Stage jde do dalšího ročníku2016-08-15 

Co je Science on Stage

Science on Stage je evropský projekt, který je zaměřen na učitele přírodních věd, matematiky a informatiky. Hlavním cílem Science on Stage je zlepšit výuku přírodních věd a motivovat tak více žáků ke kariéře v oblasti vědy a techniky. Protože důležité je i vytváření vzájemných kontaktů mezi učiteli z různých evropských zemí, zprostředkovává Science on Stage výměnu zkušeností, materiálů a nápadů  mezi učiteli přírodních věd a matematiky v celé Evropě. Dalším cílem je vytvářet podmínky pro spolupráci učitelů a škol se špičkovými odborníky a vědeckými pracovišti.

Science on Stage je určena i pro učitele z mateřských škol, učitele prvního stupně škol základních a lektory volnočasových zařízení a školních družin. Vítáni jsou i učitelé matematiky a informatiky.

Česká národní přehlídka vzdělávacích aktivit - Science on Stage proběhne 30. září v rámci Noci vědců v liberecké iQLANDII. Devět vybraných učitelů pak pojede reprezentovat Českou republiku na mezinárodní festival učitelů přírodních věd Science on Stage, který se uskuteční 29. 6. - 2. 7. 2017 v maďarském Debrecínu a setká se na něm 350 nejlepších učitelů přírodních věd a matematiky z celé Evropy a z Kanady.

Podrobné informace naleznete na http://www.science-on-stage.cz/.

Kdo se může Science on Stage zúčastnit?

Science on Stage je určena učitelům přírodních věd (fyziky, chemie, biologie, zeměpisu) a také matematiky a informatiky od mateřských škol přes všechny typy základních a středních škol a lektory volnočasových zařízení a školních družin. Vítáni jsou i doktorandi, témata jejichž disertačních prací spadají do těchto oblastí.

Co se bude na Science on Stage dít?

Veletrh

Všichni účastníci prezentují své projekty a experimenty na stáncích. Každý účastník má k dispozici malý stůl a nástěnku, kde se prezentuje. Veletrh je hlavní složkou celého festivalu.

Dílny

V Dílnách se vytváří materiály a doporučení pro výuku a diskutuje se o důležitých tématech přírodovědného vzdělávání.

Semináře

Semináře jsou určeny pro předvedení učebních metod a koncepcí doplněných prostorem pro diskuzi.

Pódiová vystoupení

Plenární přednášky, divadelní vystoupení a předvádění pokusů na jevišti.

 

Z historie Science on Stage

ČR se Science on Stage účastní již od prvního mezinárodního festivalu v roce 2000, tehdy ještě zaměřeného jen na fyziku - Physics on Stage, a vždy její reprezentanti sklízeli úspěchy.

Na posledním mezinárodním festivalu Science on Stage v roce 2015 v Londýně získala Renata Rydvalová z MŠ U Potůčku v Libereci jednu ze sedmi cen European Science Teacher Award 2015. Se svým projektem Medové království vyhrála první místo v kategorii Science and its Applications. A dílna Fotoluminiscence v experimentech Zdeňka Poláka z Jiráskova gymnázia v Náchodě byla účastníky mezinárodního festivalu Science on Stage v Londýně vyhodnocena jako třetí nejlepší ze 41 dílen, které se tam uskutečnily.

 

Vítězka Renata Rydvalová

 

Úspěšná dílna Zdeňka Poláka

 

Přihlášky a další informace

Jitka Houfková

Národní řídící výbor Science on Stage

KDF MFF UK

V Holešovičkách 2

182 00 Praha 8

scienceonstage@seznam.cz

www.science-on-stage.cz

Přihlášky zašlete do 10. 9. 2016  na adresu scienceonstage@seznam.cz

 

 

Doporučit článek

Od:
Komu:
Antispam: