FyzWeb  kalendář
Novinky Kalendář Články Odpovědna Pokusy a materiály Exkurze Výročí Odkazy Kontakty


Licence Creative Commons (Uveďte autora - Nevyužívejte komerčně - Zachovejte licenci)


30. 09. 2016 pátek
Noc vědců 2016 na MFF UK  

Noc vědců nabídne příznivcům vědy a techniky v roce 2016 téma bezpečnosti. Na Matfyzu si budeme povídat o různých významných vědeckých objevech a současném výzkumu spojeným s tímto tématem. V programu nebude chybět například ani zábavná fyzikální show, při které se budete moct účastnit zajímavých pokusů, a další aktivity.

  • Kde: V Holešovičkách 2, Praha 8
  • Kontakt: Mgr. Tereza Bártlová, ☎ 95155 3382, bartlovakarlin.mff.cuni.cz

06. 10. 2016 čtvrtek
Přednášky z moderní fyziky: Maxwellovy elektromagnetické vlny  

Jsou zásadní pro studium světa a umožňují činnost mnoha přístrojů, které denně používáme. Ale jak se na ně přišlo a co jsou zač? Právě tomu je věnována úvodní přednáška. Dozvíme se též o prvních rádiových přenosech, radiolokátoru, mikrovlnce a naslouchání elektromagnetickým vlnám z vesmíru. Přednáší dr. T. Ledvinka.

Přednášky se konají od 18:00 v budově Matematicko-fyzikální fakulty UK v Troji, V Holešovičkách 2, Praha 8 v posluchárně T2.


13. 10. 2016 čtvrtek
Přednáška pro středoškoláky: Newtonovy srážky  

Přednáška proběhne v přednáškové místnosti T1 areálu MFF v Troji (V Holešovičkách 2, Praha 8) od 18:00.


20. 10. 2016 čtvrtek
Přednášky z moderní fyziky: Světelné vlny  

Vlny světla mají výjimečné postavení, protože umožňují zrakové vnímání. Optika patří k nejstarším vědám, ale stále se rozvíjí a hraje významnou roli v základním výzkumu i v současné společnosti (spektroskopie, lasery, optická komunikace po internetu, DVD, LED, holografie, optické paměti atd.). Přednáší prof. P. Malý.

Přednášky se konají od 18:00 v budově Matematicko-fyzikální fakulty UK v Troji, V Holešovičkách 2, Praha 8 v posluchárně T2.
vše následující >>>