FyzWeb  novinky
Novinky Kalendář Články Odpovědna Pokusy a materiály Exkurze Výročí Odkazy Kontakty


Licence Creative Commons (Uveďte autora - Nevyužívejte komerčně - Zachovejte licenci)


Výročí

(dnes)Před 193 lety se narodil německý fyziolog, lékař, matematik, fyzik, meteorolog a filosof Hermann von Helmholtz, přezdíván také jako "Říšský kancléř vědy".
(zítra)Před 26 lety zemřel americký fyzik Luis Walter Alvarez.


Nové články - náměty na měření či laboratorní práce2014-03-19

V sekci články jsou nové články:


Nový článek - Tvoříme stanoviště pro vzdálené měření2014-03-10

V sekci články je nový článek – Tvoříme stanoviště pro vzdálené měření

Občas se hodí mít někde zprovozněný experiment, k jehož výsledkům či datům (ať už průběžným či finálním) chceme přistupovat vzdáleně, po internetu. To může být praktické u experimentů probíhajících na vzdáleném místě, ale také tehdy, chceme-li, aby k datům a grafům měli žáci přístup a mohli experiment zpracovávat např. na tabletech ve třídě či doma. Cílem tohoto článku je ukázat, že vytvořit takové stanoviště s experimentem může být snadné a kromě počítače připojeného k síti k tomu vlastně ani nic nepotřebujeme (resp. co potřebujeme, to si lze zdarma zapůjčit).


Science on Stage - pozvánka na workshopy2014-03-07

Zveme Vás  na dva workshopy, které se v rámci akce Science on Stage Take a workshop to your country uskuteční 13. 3. 2014 na KDF MFF UK v Praze:

  • od 13:30 Fyzika pro předškoláky
    Jitka Houfková, KDF MFF UK
  • od 15:00 What happens next? A teaching strategy to get students of all ages talking.
    David Featonby, Teacher Network Coordinator for the Institute of Physics, UK (workshop bude tlumočen)

Na jednotlivé workshopy se registrujte emailem na scienceonstage@seznam.cz nejpozději do pondělí 10. 3. 2014. Vstup je zdarma.


Fermiho úlohy VIII.2014-02-09

Bylo vyhlášeno 2. kolo (korespondenční) soutěže Fermiho úlohy VIII. Zveme všechny žáky základních a středních škol k účasti v této soutěži a těšíme se na zajímavá řešení. Podrobné informace k soutěži najdete na stránkách http://isouteze.upol.cz/fermi/aktroc.html#8r2kz.


Věda na scéně – Science on Stage2014-02-06

Věda na scéně – Science on Stage zprostředkovává výměnu zkušeností, materiálů a nápadů mezi učiteli přírodních věd a matematiky v celé Evropě. Hledáme učitele a lektory od mateřských školek po vysoké školy, kteří mají zajímavé nápady pro zlepšení výuky přírodovědných předmětů a matematiky. Pojďte předvést to nejlepší, co děláte, a vyměnit si zkušenosti s ostatními nadšenci z celé ČR i Evropy! Termín přihlášek prodloužen do 16. 3. 2014.

Více naleznete v článku a také na http://www.science-on-stage.cz/


<<< novější vše starší >>>