FyzWeb  novinky
Novinky Kalendář Články Odpovědna Pokusy a materiály Exkurze Výročí Odkazy Kontakty


Licence Creative Commons (Uveďte autora - Nevyužívejte komerčně - Zachovejte licenci)


Výročí

(dnes)Před 96 lety zemřel Karl Ferdinand Braun, známý fyzik mj. pro své zásluhy na rozvoji bezdrátové telegrafie.
(zítra)Před 49 lety zemřel britský fyzik a astronom Edward Victor Appleton.
(zítra)Před 132 lety se narodil americký experimentální fyzik a filosof Percy Williams Bridgman.
(zítra)Před 240 lety se v Paříži narodil francouzský fyzik, matematik a astronom Jean-Baptiste Biot.


Letní soustředění mladých fyziků a matematiků2014-02-04

Také v letošním roce pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Soustředění mladých fyziků a matematiků, dvoutýdenní letní tábor určený studentům ve věku 14 až 19 let se zájmem o matematiku a fyziku. Soustředění se bude konat od 19. července do 2. srpna 2014 v Plasnici v Orlických horách. Letáček, přihlášku i další informace naleznete na http://kdf.mff.cuni.cz/tabor/pozvanka.php.


3pól - Magazín plný pozitivní energie2014-01-29

Čas od času se na nás lidé obracejí, zda víme o časopise 3pól a zda bychom o něm nechtěli říct i dalším čtenářům FyzWebu. Rádi tak nyní činíme. Jde o periodikum vydávané společností ČEZ, nepřekvapí tedy, že v něm najdete zejména články o energetice, elektřině a magnetismu, jaderné fyzice a obnovitelných zdrojích energie. Většinou jde o články velmi kvalitní, hodné přečtení. Časopis je k dispozici zdarma elektronicky v PDF na http://www.3pol.cz/.


Nový článek - Analýza grafů s využitím tabletu2014-01-23

V sekci články je nový článek - Analýza grafů s využitím tabletu

Představte si skupinu žáků, kteří mají k dispozici tablet nebo chytrý telefon. A sebe jako pedagoga, který má před sebou měřící senzorické zařízení (s možností ovládání rovněž pomocí tabletu). Žáci mají nainstalovanou aplikaci, jsou připojeni přes společnou wi-fi, a především mají připravený scénář pro zpracování výstupů ze zachyceného zvuku. Přidaná hodnota celé práce je v okamžitém zobrazení stejných grafických záznamů v žákovských zařízeních. Aniž by museli něco kreslit, mají graf nikoli jako výsledek své práce, ale jako zdroj pro další analýzu. Jde o představu reálnou, nebo velmi vzdálenou?


Nový článek - Tablet ve fyzice2014-01-14

Kmitavý pohyb

V sekci články je nový článek - Tablet ve fyzice

Je otázkou času, kdy se tablety stanou běžným vzdělávacím nástrojem. Některé aplikace jdou této vizi nenápadně a promyšleně naproti.

S příchodem tabletů se objevují možnosti, které zapojení techniky do výuky urychlují. Zejména u přírodních věd hraje interaktivita velkou roli, protože grafické zpracování vzdělávacích aplikací bývá velmi kvalitní a věrně modeluje jevy okolo nás. Mezi produkty, které umožňují propojení ICT kompetencí učitelů s disciplinárním zaměřením, patří i aplikace Vernier Video Physics. O co vlastně jde?


Vánoce s fyzikou2013-12-10

FEL ČVUT pořádá 18. prosince 2012 od 14 hodin Vánoce s fyzikou. Zábavné odpoledne s fyzikální tematikou je připraveno pro studenty středních škol a jejich pedagogy a další zájemce z řad široké veřejnosti. Na začátek programu je připravena přednáška prof. Petra Kulhánka „Aurora – expedice za polárními zářemi“. Po přednášce budou pro účastníky akce na několika stanovištích připraveny zajímavé fyzikální experimenty. Během akce bude pro účastníky připraveno občerstvení a dále i malý vánoční dárek.

Podrobnější informace naleznete na stránce http://fyzika.feld.cvut.cz/misc/vanoce/vanoce.htm

Kontaktní osoba: RNDr. Ilona Ali Bláhová, Ph.D., blahova@fel.cvut.cz, tel. 224 352 324


<<< novější vše starší >>>