FyzWeb  síly

Úvod


Technické řešení stránek

Stránky jsou navrženy tak, aby je bylo možno používat i s pomalejším připojením k internetu (pouze videa mají větší velikost - okolo 2 MB) a měly by se bez problémů zobrazit v nejpoužívanějších současných prohlížečích. Šířka zobrazovaných stránek je pružná - minimální vhodné rozlišení obrazovky je 800 na 600 pixelů, doporučené rozlišení 1024 na 768 pixelů. Velikost obrázků a vzorců je uzpůsobena střední velikosti písma (lze nastavit v menu prohlížeče Zobrazit/Velikost textu). Při nastavení větší velikosti písma se do oken otvíraných s danou velikostí (například u fotografií a komentářů) nemusí vejít celý text - okno lze potom zvětšovat tažením myši za jeho okraj.

Odkazy propojující jednotlivé kapitoly, podkapitoly a doplňující stránky jsou modré barvy, při přejetí myši zčervenají a zobrazí se, na co odkazují. Hlavní odkazy jsou doplněny aktivními grafickými symboly nebo obrázky.

Všechny fotografie jsou řešeny jako náhledy, kliknutím na ně se zobrazí v novém okně zvětšená fotografie. K otvírání fotografií a doplňujících stránek je použit JavaScript. Pokud se fotografie a doplňující stránky po kliknutí nezobrazí, je zřejmě v prohlížeči zakázáno použití JavaScriptů. Povolit jejich používání lze v menu prohlížeče (například v Internet Exploleru v menu Nástroje / Možnosti Internetu / Zabezpečení / Internet / Vlastní nastavení / Aktivní scriptování Povolit, v Mozille Firefox v menu Nástroje / Možnosti / Obsah / Povolit JavaScript). Při stažení stránek do počítače a jejich spouštění z disku je někdy pro Scripty potřeba povolit spouštění aktivního obsahu (v Internet Exploleru v menu Nástroje / Možnosti Internetu / Upřesnit / Zabezpečení / Povolit spouštění aktivního obsahu ze souborů v tomto počítači).

Krátká videa jejichž velikost je uvedena u jejich popisku jsou ve formátu MOV a k jejich spuštění je potřeba vhodný prohlížeč - například QucickTime Player, který je možno v případě potřeby volně stáhnout například zde.

V případě dalších potíží se obraťte na autora.


Úvod